• Факультет математики та інформатики

    Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

    Кафедра математичного моделювання

  • Резиденція

    Запрошуємо на навчання за спеціальністю

    «Комп’ютерні науки»

  • кафедра математичного моделювання чну

    Запрошуємо на навчання за спеціальністю

    «Системний аналіз»

Змінюються часи, змінюється мода на професії. Якщо раніше всі хотіли стати бізнесменами в малинових піджаках, то тепер більшість прагне бути програмістами.

Через те, що кількість розумних людей в ІТ перевищує усі розумні межі, саме тут з’являються самі інноваційні продукти, кращі освітні програми, застосовуються найпередовіші підходи до роботи, мотивації і організації часу.

Програміст – професія майбутнього. Сфери автоматизації процесів нашого життя з кожним роком тільки розширяються. За будь-яким пристроєм стоїть праця програмістів. Значить, без роботи ІТ-шник не залишиться.

Бути програмістом – це не просто робота,  це – спосіб життя. Якщо ти готовий присвятити себе, своє життя роботі і розвитку – ІТ-світ дасть тобі гідну віддачу.

Познайомитися з усіма секретами програмування допоможе вам навчання на факультеті математики та інформатики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Досвідчені викладачі допоможуть швидко і ефективно освоїти цю перспективну професію навчаючись на спеціальностях «Комп'ютерні науки (спеціалізація «Інформаційні технології та управління проектами»), «Прикладна математика», «Системний аналіз»

Серед наших партнерів, що забезпечують бази практики для студентів-програмістів з подальшим працевлаштуванням – SoftServe; Дісайд ЛТД; Yukon Software; eBizAutos;  Sharp Minds; Mobi Dev., AMC Bridge  та інші ІТ компанії.

Досягнення наших студентів за останні роки

   

2013 рік

Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування 2013

Команда ChNU_APM_Gymn1 (О. Сорочан, Д. Лимаренко, М. Гожда)

І етап (1/8 Першості світу), м. Чернівці - 1 місце

ІІ етап (1/4 Першості світу), м. Львів - 3 місце

ІІІ етап,  м. Харків - 3 абсолютне місце

2014 рік

Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування 2014

І етап команда ChNU_APM_Gymn1 (О. Сорочан, Д. Лимаренко, М. Гожда) - 1 місце,

команда ЧНУ_APM_Vlanis (О.Герасимчук, В.Лакуста, А.Патрабой) - 2 місце

ІІ етап команди ChNU_APM, ChNU_ APM _ Vlanis - лауреати

ІІІ етап команда ChNU_APM_Gymn1 - 3 абсолютне місце

команда ChNU_ APM _ Vlanis - лауреат

2015 рік

Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування 2015

І етап команда ChNU_APM_Gymn1 (О. Сорочан, Д. Лимаренко, М. Гожда) - 1 місце,

команда ChNU_APM_Vlanis (О. Герасимчук, В. Лакуста, А. Патрабой) - 2 місце

команда CHNU-APM-FULL-NULL (С. Махов, М. Смерека, В. Ткачук) - 3 місце

ІІ етап команди ChNU_APM, ChNU_ APM _ Vlanis , CHNU -армия-FULL-NULL - лауреати

ІІІ етап (1/2 Першості світу), м. Вінниця команди-учасниці ChNU_APM_Gymn1, ChNU_ APM _ Vlanis

ІІІ етап м. Харків, команда CHNU-APM-FULL-NULL

2016 рік

Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування 2016

І етап команда ChNU_APM_Gymn1 (О. Сорочан, Д. Лимаренко, М. Гожда) - 1 місце,

команда ChNU_APM_Vlanis (О. Герасимчук, В. Лакуста, А. Патрабой) - 2 місце

команда CHNU-APM-FULL-NULL (С. Махов, О. Бежан, В. Ткачук) - 3 місце

команда CHNU_APM_ThisIsFine (А. Коцюруба, О. Маник, М. Смерека) - 3 місце

ІІ етап команди ChNU_APM - 2 місце

команди CHNU-APM-FULL-NULL, CHNU_APM_ThisIsFine - лауреати

ІІІ стадія (1/2 Першості світу), м. Вінниця команда-учасниця ChNU_APM_Gymn1

Всеукраїнська командна олімпіада з програмування м. Одеса (Патрабой А., Лакуста В., Герасимчук О.)

2017 рік

Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування 2017

І етап команда CHNU_APM_ThisIsFine (А. Василик , О. Маник, М. Смерека) - 1 місце,

команда CHNU_APM_chemical_shrews (В. Корнійчук, К. Опаєць, В. Капанюк) - 2 місце

команда CHNU_APM_ExplodingKittens (О. Герасимчук, В. Жуфяк, А. Патрабой) - 3 місце

2018 рік

Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування 2018

Етап І Команда  ChNU_BlessRNG (А. Василик, О. Маник, М. Смерека) - 1 місце  

команда ChNU_ULTIMATE_FIGHTING_TEAM (В. Арделян, А. Забурянний, М. Томюк) - 1 місце

команда ChNU_Gusi (Т. Луник, Т. Феш, В. Сушицька) - 2 місце

команда  ChNU_PurCharm (А. Гулей, А. Шанін, Б. Дворянов) - 3 місце

команда ChNU_ToffiLukas (Б. Волковинський, М. Вердеш, А. Борківський) - 3 місце

команда ChNU_JoshMacintosh (В. Гавалешко, С. Савчук, О. Мельник) - 3 місце

ІІ етап команда ChNU_BlessRNG (А. Василик, О. Маник, М. Смерека) - 2 місце

2019 рік

Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування 2019

І етап команда ChNU_FMI_PurCharm (Василик А., Гулей А., Шанін А.) - 1 місце 

команда ChNU_FMI_BROS (Арделян В., Забурянний А., Томюк М.) - 1 місце

команда ChNU_FMI_Gusi (Луник Т., Феш Т., Сушицька В.) - 2 місце

команда ChNU_FMI_SpongeBob (Волковинський Б., Вердеш М., Гавалешко В.) - 3 місце

команда ChNU_FMI_Hackers (Мадей А., Стрільчук В., Щур О.) - 3 місце

команда ChNU_FMI_Blue_water (Блажчук М., Бурмич О., Думітрович С.) - 3 місце

ІІ етап команда ChNU_FMI_PurCharm (Василик А., Гулей А., Шанін А.) - 3 місце

ІІІ етап команда-учасник ChNU_FMI_PurCharm (Василик А., Гулей А., Шанін А.)

2020 рік

Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування 2020

І етап команда ChNU_FMI_PurCharm (Василик Андрій, Гулей Анатолій, Шанін Антон) - 1 місце
команда ChNU_FMI_BROS (Яковець Дмитро, Циганаш Вадим, Чоборяк Яків) - 2 місце
команда ChNU_FMI_Underdogs (Головач Дмитро, Дем’ян Анастасія, Стрільчук Вадим) - 3 місце

2021 рік

П'ятнадцята Міжнародна відкрита студентська олімпіада з програмування імені С.О.Лебедєва та В.М. Глушкова "KPI-OPEN" 2021 

Команди-учасниці: 

Pillar Men (Яковець Д.Г., Циганаш В.В., Чоборяк Я.М.)
MatModCHNU (Вакарюк А.Р., Мар'янчук О.О., Коштура К.І.)

Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування 2021

І етап команда CHNU_FMI_Destroyers (Вакарюк А.Р., Мар'янчук О.О., Коштура К.І.) - 1 місце

команда ChNU_FMI_PurCharm (Гулей А.В., Шанін А.А., Дворянов Б.А.) - 2 місце

команда CHNU_FMI_ Bytecode_Velocity (Петрук Р.В., Крюков В.А., Оробець Д.М.) - 3 місце

команда CHNU_FMI_Fun_Matan(Нікіта А.В., Куба О.О., Колісник Г.Б.) - 3 місце

Кафедра математичного моделювання факультету математики та інформатики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича проводить набір за спеціальностями: 

  • «Комп'ютерні науки» (освітньо-професійна програма «Інформаційні технології та управління проектами»);
  • «Системний аналіз» .

Найкращі світові досягнення ґрунтуються на використанні інформаційних засобів та математичного моделювання в різних галузях науки, техніки, виробництва. Розвиток економіки вимагає розробки, впровадження та постійного вдосконалення інформаційних технологій, їх математичного та комп'ютерного забезпечення. Ті самі фахівці з комп'ютерних наук та системного аналізу здатні аналізувати створені завдання, вирішувати їх, створюючи програми та використовуючи засоби інформаційних технологій.

Фахівці з комп'ютерних наук призначені для професійної роботи на підприємствах, у закладах та організаціях сфери економічної, фінансової, виробничої, торгової, оборонної, медичної, освітньої, соціальної, дослідницької діяльності різних форм власності та типів господарювання в різних галузях промисловості, торгівлі, банківській, фінансовій та оборонній системах, наукових та навчальних закладах.

кафедра математичного моделювання

Випускники спеціальності «Комп'ютерні науки» можуть працювати інженерами-програмістами, спеціалістами з проектування комп'ютерних систем та мереж, науковими співробітниками та викладачами вузів. Основні напрямки підготовки: сучасні інформаційні комп'ютерні технології, моделювання та прогнозування в екологічних, економічних та соціальних процесах; розробка, проектування та впровадження сучасних мережевих технологій; операційні системи (Linux, Windows XP, Windows 7 та ін.); розробка прикладних програм ведення баз даних на платформі клієнт-сервера та систем автоматизованого управління підприємствами (1С); розробка програмних додатків для мобільних пристроїв; методи Internet-технологій; середовища та мови програмування Delphi, C, C ++ Builder, Java, PHP, Ruby, JavaScript, C # тощо.

випускники

Запрошуємось до навчання вчителів, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста з швидкого формулювання навчання для здобуття ступеня бакалавра спеціальності "Комп'ютерні науки" (Інформаційні технології та управління проектами).

Для вступу на 3 курс потрібно:

  • Подати документи на вибрану спеціальність.
  • Успішно пройти вступні випробування із фахового іспиту (Програма фахового іспиту).

Запрошуємо бакалаврів спеціальності "Комп'ютерні науки" та суміжних з нею на навчання за спеціальністю "Комп'ютерні науки" (Інформаційні технології та управління проектами).

Для реєстрації потрібно:

  • Пройти співбесіду.
  • Успішно пройти вступні випробування із фахового іспиту та іспіту з іноземної мови (Програма фахового іспиту).

Кафедра підтримує наукові зв'язки з провідними установами України та зарубіжжя:

  • Інститутом математики НАН України, КНУ (м. Київ) та ІППММ (м. Львів);
  • Інститутом кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України (м. Київ);
  • Університетом міста Саскатун (Канада).

Кафедра здійснює науково-технічне співробітництво в області сучасних інформаційних технологій та їх застосування з ІТ-компаніями:

  • SoftServe;
  • Дісайд ЛТД;
  • Yukon Software;
  • eBizAutos;
  • SharpMinds;
  • Valtech.
співпраця

Протягом навчання студенти вивчають такі дисципліни:

  1. Основи математичного моделювання
  2. Аналіз даних
  3. Теорія прийняття рішень
  4. Технологія програмування на Java
  5. Розробка програмних додатків для мобільних пристроїв
  6. Основи захисту інформації в комп'ютерних мережах
  7. Технології розробки розподілених баз даних
  8. Математичні моделі соціально-виробничих процесів
  9. Математична логіка та теорія алгоритмів
  10. Алгоритми та структура даних
  11. Бази даних та інформаційні системи
  12. Операційні системи та системне програмування
  13. Методи оптимізації
  14. Інформаційні системи обліку
  15. Математичні моделі мікро- та макроекономіки
  16. Методи ТІМС у задачах математичного моделювання
  17. Моделювання жорстких систем на ЕОМ
  18. Microsoft.NET Framework
  19. Комп'ютерні мережі
  20. Основи інтернет-технологій
  21. Сучасні СУБД
  22. Програмування та підтримка веб-застосунків
  23. Професійна розробка програмного забезпечення
  24. Управління ІТ-проектами
  25. Проектування програмних систем
  26. Інформаційні системи та технології в управлінні проектами
курси